dust8

Kdo konkrétně vymýšlí otázky do Chcete být milionářem?

Nejlepší odpověď
annas

Snad vymýšlel. v minulosti.

Pokud si pamatuji, poslední „soutěž“ íuváděl Marek Vašut.

"Každá otázka, kterou Marek Vašut soutěžícímu položí, má za sebou dlouhou cestu. Za jejím vytvořením stojí desetičlenný tým lektorů. Někteří specializovaní, např. hudebníci, ale i ti univerzální, kteří vytvářejí otázky ze všech oblastí.

Sada nově vytvořených otázek putuje nejdříve do rukou dramaturga pořadu Ivana Bareše, který vyřadí ty nevhodné. Poté je předá dalšímu – jinému – týmu lektorů. Ti otázky zkontrolují po obsahové i gramatické stránce a uvedou další zdroj, kde lze správnost otázky ověřit. Především se ale zaměří na jejich správnou formulaci."

Více napoví video

https://tv.no­va.cz/novinky/cla­nek/43260-tajemstvi-odhaleno-kdo-vymysli-otazky-v-chcete-byt-milionarem