sEmprE

Kdo, komu a proč řeže hlavy (asi ISIS)?

No, zajímalo by mě jak to přesně je. Vím, že to jsou nějací radikální islamisté nebo ISIS nebo kdo vlastně. Ale když se ke mě občas dostane nějaké video, kde řežou někomu zaživa hlavu, tak mě vždy zajímá, kdo vlastně tu hlavu řeže, komu ji řeže a z jakého důvodu. Je mi to totiž krajně nepříjemné a rád bych věděl, koho přesně bych se to měl bát a proč. Děkuji.

Nejlepší odpověď
xxx3

kdo? Relativně nová generace teroristů, kteří pochopili, jak fungují současná média – hlavně ta internetová.
komu? Komukoli, koho zajmou a je u něj šance, že to bude zajímat masové publikum na netu.
proč? Protože terorismus je především mediální taktika jak s minimem prostředků vyvolat maximální ohlas. Terorismus by se stal naprosto bezzubým, kdyby se lidi podvědomě nechtěli nechat děsit. Stejně jako má zaplacení výkupného únoscům pozitivní stimulační efekt pro další únosy, tak má velký mediální ohlas (včetně dobrovolného vyhledávání psychopatických teroristických videoprezentací na netu – proč to vlastně sleduješ?) pozitivní stimulační efekt na další teroristické činy.

Další odpovědi
dr.luha

Radikální je špatný termín. Jsou to islamisti, kteří se pouze striktně řídí koránem. Ti, kteří to flákají, jsou tzv. umírnění. Naposledy uřízli hlavu jednomu faráři ve Francii. To je ale jen jedna z událostí, kterou se nepodařilo ututlat.

Altair-AC

ISIS je skupina radikálních islamistů a řežou hlavy podle mého proto, aby pohrozili celému světu a svět aby se jich bál, ale určitě je v tom ještě něco…