žolik

kdo koho první zdraví

Nejlepší odpověď
annas

Vlož občas otázku do modré lišty. Odpověď najdeš hned. Často se ptáš na to,co již několikrát bylo vloženo. Jedna z mnoho odpovědí na tvou otázku.
Mám pocit, že si najdeš otázku mezi již položenými a pak ji jen opíšeš a vložíš znova.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-koho-prvni-zdravi

Další odpovědi
arygnoc

muž ženu,
mladší staršího,
podřízený nadřízeného.

Neplatí striktně, spíš obecně, protože existuje dost výjimek.

Berušinka

Stáhni si ETIKETU od pana Špačka – na ulož to.. třeba – je tam několik krátkých videí po 10 minutách – např. to ZDRAVENÍ nebo OSLOVOVÁNÍ, ZASEDACÍ POŘÁDEK U STOLU, SVATBA a plno dalších =)

atriplex

Ovšem pozor na kombinaci „nadřízený mladý muž“ x „podřízená starší žena“. Vzhledem k tomu, že etiketa není dogma, rozhodně se vyplatí vždy pozdravit jako první.