Barybal

Kdo koho první pozdraví při odchodu z místnosti?

Dobrý den, doma máme spor, když přítelkyně odchází pryč, zarytě mlčí, říkám, že je slušnost rozloučit se při odchodu, ona na to, že muž zdraví první, což mě připadá, jako nesmysl, to platí při pozdravu, ne při loučení. Mohl by mi někdo napsat, jak je to správně, když třeba sedím v kuchyni, na dveře nevidím, tudíž nevím, kdy odchází? Díky.

Nejlepší odpověď
quentos

Jak by si to asi tak představovala v praxi? Při odchodu se na pět minut významně postavit ke dveřím a čekat, že ji muži pozdraví? To by jí taky moh ujet vlak :{D>

… co mi to jen připomíná – ach ano, ty neurvalé „dámy“, které se cpou do dveří, když z nich vycházím… ony si některé holt myslí, že mají přednost všude a za všech okolností…

Další odpovědi
ivzez

Podle mne by měl první pozdravit ten,
kdo odchází nebo vchází.

gecco

Při odchodu zdraví odcházející z bytu (místnosti) všechny, kdo zůstávají…
A při loučení zdraví první ten významnější – žena muže, starší mladšího…
😉

Kelt

Pokud jsou v místnosti nějací lidé, tak ten kdo přichází do této společnosti, nebo z ní odchází by měl pozdravit. Nezáleží, zda je to dáma,nebo muž, učitel ve třídě a pod.

Dochy

Při „velkém“ oficiálním loučení asi podle společenské „důležitosti“. Ale pokud odcházím z bytu, tak se zkrátka tím jedním slovem rozloučím. Jak jinak ostatní mají tušit, že vůbec odcházím.

Barybal

Děkuji, já říkám to samé, ještě poprosím, bylo-li by možno uvést nějakou publikaci, kde bych jí to mohl dát přečíst?

gecco

Mohla by ti stačit wiki – https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Společenské_pra­vidlo
Pokud ne a přítelkyně bude na svém omylu zatvrzele trvat, nezbude ti, než nastudovat nějakou příručku etikety…
😉