Putin

Kdo kdy zabil nejvíce lidí? Ať už v jakékoliv historické období.

Samozřejmě osobně, zbraní .. ? Ptám se jen tak, ze zvědavosti a trochu to má co společného i se sázkou 🙂 Za reakce samozřejmě děkuji!!

Nejlepší odpověď
gecco

Tipnul bych – Heinrich Sevrloh…
http://rovensky­.blog.idnes.cz/c/92948/­Bestie-z-Omahy.html
Doplňuji:
Oprava – Severloh …

Překlep…
😉

Další odpovědi
JájsemRaibek

Ten, který zmáčkl uvolňovací knoflík, aby shodil bombu na Hirošimu. Nevím jestli ten samý byl i v Nagasaki.

Doplňuji:
Všem děkuji a jen chci říct, že otázka zní osobně. Nálet je několik letadel a tudíž dle mého názoru již není osobně dílem jednoho člověka-pilota atd., prezident jistě podepsal a dal příkaz, ale osobně tu udělal ten, který uvolnil z držáků.
Rovněž by to mohl být ten, který sestrojil tu bombu, ale ten ji nevypustil, také to méhl být ten co objevil štěpení jádra, ale ani ten to nebyl, také to mohl být Alfréd Nobel, který vynalezl dynamit, ale ani ten to osobně nebyl.

briketka10

byl to Paul Warfield Tibbets Jr.

Byl pilotem amerického bombardéru
B-29 Superfortress, který 6. srpna
1945 ráno v 8:15 shodil na Hirošimu
atomovou bombu – Little Boy.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pau­l_Tibbets
Doplňuji:
V Nagasaki to byl jiný letoun :
Přesně v 11:01 se z letounu Bock’s Car snesla atomová bomba nesoucí název Fat Man. Tiše plula vzduchem 43 vteřin a přibližně půl kilometru nad městem vybouchla. Budovy spadly jako by byly z karet. V okruhu dvou kilometrů nemohla přežít živá duše.
http://www.ne­aktuality.cz/zah­ranici/mesto-nagasaki-bylo-srovnano-se-zemi-americane-shodili-atomovou-bombu/

Lamalam

Pouze poznámka k Hirošimě a Nagasaki: mnohem více obětí měl nálet na Tokyo 9.3.1945 – 130 000 mrtvých.

WenceslasRe

Luis Garavito
Dostal 835 let no.. :D
138 potvrzených vražd a o hodně více neověřených.
Doplňuji:
Aha tak ten geccův to je extrém..

led

Pokiaľ by sme na to išli doslovne bol to bombometčík maj. Thomas Ferebee z lietadla „Enola Gay“, ktorý na povel veliteľa – 1.pilota lietadla (plk. Paul W. Tibbets) stlačil uvoľňovacie tlačítko 1.atomovej bomby (Little Boy) nasadenej v bojovom použití.
PS.
Briketka10, ano Paul Warfield Tibbets Jr. je uvádzaný ako prvý (je to už osud veliteľov) , ale skutočným vinníkom bol Prezident USA Harry S. Truman, ktorého zbraňou bolo pero a jeho podpis na príkaze zvrhnúť atómovú bombu na Hirošimu a Nagasaki, čím sa osobne podielal na smrti a následnom utrpení státisícov japonských civilistov.

annas

Podobná otázka
Neznáte nějaká jména největších padouchů či vrahů historie?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/neznate-nejaka-jmena-nejvetsich-padouchu-ci-vrahu-historie

Jeden z mnoha odkazů na netu
http://www.ga­mepark.cz/nej­vetsi_masovi_vra­zi_v_historii_lid­stva_11890.htm

[1.] Mao Ce-Tung
Počet zabitých lidí : 77 692 000

2.] Josef Stalin

Počet zabitých lidí : 42 672 000

Stalin

[3.] Adolf Hitler
Počet zabitých lidí : 20 946 000

další podrobnosti v odkazu

Doplňuji:
http://magazin­.libimseti.cz/li­festyle/1752-nejvetsi-seriovi-vrazi?diskuze=1

Největší sérioví vrazi
Za sériového vraha je považován člověk, který záměrně zabije tři nebo více lidí ve třech nebo více oddělených případech. Mezi jednotlivými událostmi mohou být mezery o délce několika hodin, ale třeba i let.

Čachtická paní
"Alžběta Báthoryová žila na území dnešního Slovenska v letech 1560 až 1614 a za tuto dobu podle nejrůznějších svědků stihla zabít na šest set mladých žen a dívek. Prokázáno však bylo jen osmdesát případů, za něž byla šlechtična následně odsouzena.

V Guinessově knize rekordů je uvedena jako největší vražedkyně všech dob. Její konání inspirovalo legendu o koupelích v krvi mladých panen, jež jí měly zajistit věčné mládí."

a další

led

Lamalam,
nálet na Tokio mal primárne viac obetí ako Hirošima, ale k obetiam treba počítať aj ľudí, ktorí prežili priamy výbuch, ale neskôr zomreli na následky ožiarenia, deti narodené s následkami ožiarenia…

Agneta

Putine, ty surový lidožroute! Už si vyměň ten avatar, a nestraš nás:DDD

briketka10

k Hirošimě :
Okamžitě zahynulo podle odhadů 70 tisíc lidí a následky zranění po
výbuchu a v důsledku radiace v dalších dnech ještě dalších 70 tisíc.
k Nagasaki :
tam asi 80 tisíc osob..
http://icv.vla­da.cz/cz/tema/na­gasaki--9--srpna-1945-74794/

briketka10

to je tedy pravda, ale, kdyby ani jeden z pilotů
neposlechl rozkaz sice by je popravili, ale asi
by se to nestalo žádný výbuchy by nebyly, proto
je tak uvedeno i ve WIKI a tak jsem to okopírovala :)

zzzlatokopka

Briketko a Raibeku já bych řekla, že vrah byl ten, co to nařídil, ten co zmáčkl knoflík, byl jen fanatickej robot:-(((

To je důvod, proč USA nemám ráda, oni se nijak nepoučili, pořád vyvolávají války a na té Ukrajině jim nejde o mír, jen chtějí bojovat s Ruskem a přilévají olej do ohně:-((( Nejhorší je, že tu jejich politiku vždy odnesou úplně obyčejní lidé:-(((

Agneta

super komentář:D
vidím to stejně

Agneta

supervrazi zůstávají v pozadí, o tom by Bombama mohl zpívat písničku:DDD

WenceslasRe

Lepší je to na aj wiki http://en.wiki­pedia.org/wiki/Lu­is_Garavito