zjentek

Kdo/kde mně udělají rozbor „bílého prášku“?

Našel jsem pět gramů čistého, bílého prášku v sáčku – tzv. dealeráku a chtěl bych se přesvědčit, o co jde (kvůli náleznému či tak všeobecně).

Odpovědi
ten který je

Jen aby to nebyl novičok,který mohl ztratit nějaký ruský agent.To bys pak mohl klidně dva týdny marodit.;-)

aliendrone

Nooo, teoreticky každé vybavené pracoviště. Jde jen o to domluvit cenu. Obvykle se dnes používá (je potřeba) hmotnostní spektrometr, ale jsou i jiné metody. Stačí zagooglit, nabídek jsou mraky. :)

Hufnágl

… si ho udělej sám! Znáš to, platební karta, čára, ňuf, ňuf… a poznáš co to je.

zjentek

Aliene, jak sprábně zagooglit? Jaké jiné metody? Já to neumím… ty mi podáš takovouto nahrávku, přitom dobře víš, co jsem za kokoto na toto..

aliendrone

Heslo „chemický rozbor látek“. 1. výsledek (u mne) https://www.al­sglobal.cz/zi­votni-prostredi/nase-laboratore/la­borator-organicke-chemie >>>

(…Pro provádění rozborů využíváme převážně plynovou a kapalinovou chromatografii. Tato laboratoř je vybavena plynovými chromatografy s konvenčními (FID, ECD, TCD) a hmotnostně-spektrometrickými (MS jednoduchý kvadrupól, trojitý kvadrupól, iontová past) detektory. Pro analýzy těkavých látek jsou plynové chromatografy vybaveny head-space samplery…)

Vybavení tedy mnohem víc než dostatečné, lepší mají snad už jen v TV seriálech. ;) :D :D

Klasická metody:

  1. normální analytická chemie (klasické postupy používané v chemii dříve, než se vyrobily tyhle výše uvedené aparáty – rozpouštění, měření pH atd.)
  2. dost možná půjde o fet, ergo zajít za někým v tomto ohledu zkušeným a nechat ho okoštovat. Jestli to fet bude, je slušná šance na validní výsledek. (Jestli počítej s tím, že bude chtít svůj podíl, co si vyjednáš to už je na tobě)

BTW – už jsi zkusil ten inzerát, jak ses mne ptal? ;) :)

zjentek

Jakej inzerát?

aliendrone

zjentek>>> Sry, myslel jsem tu nabídku e-licence pro W10. ;) :D :D

zjentek

Jo tohle… no nebudu to dělat, mám teď ten PC z tr. činnosti, jak jsem ti psal v poště. Hledám způsob, jak přejít ze sedem na desiny, respektuive z poče s lic. štítkem W7 a čistým, zform. diskem ROVNOU NA DESINY! (; Můžu ti později napsat? Teď musím odjet, sry, dík.. (;

(Pokud jde jen o to vložit licenci W7 jako kód do nové instalace W10 na ten poč s tou licencí W7, tak by to mělo být snadný, si myslím.)

Stačí při instalaci W10 vložit původní W7 klíč????????? Na stejným stroji? (ISO W10 mám na flešce přímo z mrkví.)

zjentek

Prášek jsem skutečně našel. Tak nejprve jsem si čichl a zbytek dne mně potom bylo blbě – chodil jsem jako omámený. Ale mohl jsem si to i vsugerovat, jsem cíťa.