Avatar uživatele
annas

Kdo jsou psohlavci - kromě mylného pojmenování Chodů?

Kde se s nimi setkáme?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, vagra, rynek878, šesťák před 4224 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

Psohlavec zelený (Corallus caninus) je štíhlý, stromový had z čeledi hroznýšovitých.

link:

http://hadisvet.webgarden.cz/…

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/P sohlavec_zelen%C3%BD

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

. A Psohlavci byli tím přechodovým článkem mezi psem a člověkem, který přežil v izolovaných podmínkách šumavských hvozdů po celá tisíciletí. Na přiložených obrázcích je vidět markantní rozdíl mezi mozkem opičím a mezi mozky Psohlavce a člověka.

Samotný důkaz o zvířecím původu Psohlavců nám nechtěně dal pan Jirásek svým tvrzením, že Lomikar koupil národ Psohlavců za 56 tisíc zlatých. I méně inteligentní čtenář pochopí, že v renesanční Evropě na konci 17. století již nebylo možné koupit člověka, natož celý národ. Otrokářství v Evropě vymřelo s pádem Římské říše 1200 let před Lomikarem. V Africe sice otrokářství stále kvetlo a díky objevu Nového světa se dostávalo do konjuktury, ale tam se obchodovalo s lidmi negroidního plemene a nikoliv s indoevropskou rasou sídlící v Evropě.
Je pravdou, že si Lomikar koupil Psohlavce. Avšak nikoliv jako národ, ale jako smečku, tak jako se dodnes běžně obchoduje se zvířaty. Ještě je třeba se pozastavit nad často používaným alternativním označením pro Psohlavce, kteří byli někdy označováni též jako Chodové.

Zdroj: http://malkiel.blog.cz/0911/ps ohlavci-nebo-chodove

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí