MonkeyKing

Kdo jsou Češi?

ve světle nedávných voleb, neustálých zpráv a komentářích na FB, od vás každého chci, aby se zeptal sám sebe a pak se podívala na další mé otázky

Není to smíšenina slovanů, keltů, germánů, Maďarů, kočovných cikánů!, Židů!?
Není to jen iluze národního obrození, kdy si literáti vymysleli pověsti a přikrášlili historii?
Není kultura tak trošku podobná té Neměcké (pivo, jídlo) a zároveň i Rusko/Polské = západoslovanské (hobby, sběr hub)?
Nebyli Češi jen ta lůza a nádeníci, kteří sloužili Němcům?

Nejlepší odpověď
Kepler

Češi? První kulturou na území dnešní ČR byli Moravané. To , čemu se dnes říká Češi jsou splynutím části slovanských kmenů s Kelty. To jen tak zhruba, historie je mnohem složitější.

Další odpovědi
da ny

Kultura a kuchyně je vždy ovlivněna sousedy 🙂
Češi byli ti, kteří na svá neobydlená území pustil/pozvali Němce již za Přemysla Otakara II.
6ije u nás několik národnostních menšin (jako v mnoha zemích).
Z antropologického hlediska jsou Češi po 30% Keltové, Slované a Germáni. Po 5% Římané a Židé

Mc Merkurion

… nezajímají mne nějaké komentáře na fejsbúku, když otevřeš oči a podíváš se okolo (chce to se zvednout od pc) uvidíš, že si ti literáti histirii asi nepřikrášlili (nebo von tam Karlův most nestojí a je jinde jinej?), není to třeba tak, že německá kultůra je podobná naší? nenapadlo tě, že směsice národností je tady právě proto, že jsme středem Evropy? a to, že někteří politici pochlebují němcům (v čele s Hermanem) ještě neznamená, že jim polezu do p***le i já, ale zase si na druhou stranu musíme uvědomit, že jako stát jsme dost malí, takže si taky nemůžeme dost vyskakovat …
… ptát se sám sebe nemusím, já mám jasno … jen nevím, proč za židy máš vykřičník a cikány k nám nikdo nezval, pokud vím, ještě v nedávné historii nesměli do některých měst a co se týče maďarů, taaky nevím, že by jich tu bylo nějak hodně, to spíš vietnamci (ale ty jsou vesměs pracovití, ti mi nevaděj) …

aliendrone

Záleží a úhlu pohledu. Není to ani století, co zastupující říšský protektor, SS oberguppenführer a generál policie R. Heydrich konstatoval po důkladném přezkoumání, že z 50% našeho obyvatelstva lze udělat lidi a druhých 50% je třeba vysídlit za Ural, popřípadě sonderbehandlung – pokud to tu má za něco stát.

I když on to myslel asi jinak (v kontextu vlastního nacionálně socialistického přesvědčení), je zarážející, že svým vlastním způsobem jsem dospěl k podobnému závěru i já. :D :D :D

Kryšpín

Podle mého starého strýca zbabělci a skokani na řečičky vůdců, rok 1939, 1948, 1968, 1989, 2017 a.t.d.

Mc Merkurion

Kepler: … nějak jsi zapomněl, že před velkou moravou byla sámova říše a ta byla slovanská …

aliendrone

JJ, byla. A jejím šéfem byl kupodivu FRANSKÝ kupec Sámo. ;) :D

Mc Merkurion

… no, a to se neví přesně jestli to byl žid nebo kelt, ale ví se jistě, že si ho SLOVANI zvolili, a to ještě před velkou moravou …

Kepler

Ono to bylo spíš tak, že Sámo slovanské kmeny sjednotil za účelem boje proti Avarům – použil Slovany jako vojenskou sílu. Tento kmenový svaz zanikl asi po 40ti letech, jakmile Sámo umřel. O skutečné říši s nějakým větším významem můžeme sotva mluvit.

Mc Merkurion

… no, tak vona velká morava po cca 70, takže bych to hodnotil významově stejně …