Avatar uživatele
Registrovaný

Kdo jsou barbaři a odkud pochází jejich název?

Kdo jsou barbaři a odkud pochází jejich název? A odkud pocházejí?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Barbar (řec. βαρβαρος, barbaros) je původně onomatopoické slovo, napodobující nesrozumitelnou "řeč" cizinců,[1] podobně jako české slovo "brblat". Řekové tak označovali příslušníky všech národů, jejichž jazyku nerozuměli. Od řecko-perských válek začalo toto slovo nabývat v řečtině hanlivého odstínu, který zcela převládl v období helénismu. Barbar byl poté považován za hrubého, nevzdělaného a krutého člověka. Odtud také slovo barbarství.

Od Řeků převzali pojem ve 3. století př. n. l. Římané, kteří se i jinak hlásili k řecké kultuře jako ke svému vzoru (třebaže část Řeků je samotné původně řadila k barbarům). Římané přesvědčení o univerzalitě své civilizace vztahovali pojem „barbar“, „barbaři“ na všechna etnika nacházející se vně jejich kulturního okruhu, například i na Peršany s jejich staletou státní tradicí. Přesto existovala jistá diferenciace – někteří antičtí autoři byli ochotni vidět v perské říši protiváhu říše římské, což pro germánské, skythské či jiné národy neplatilo. I výraz barbar je proto třeba chápat pružně, neboť z římské strany šlo spíše o vyjádření nároku na kulturní nadřazenost než o odsouzení jiných civilizací jako takových.

Zajímavé info o barbarech např. zde:
http://www.vukogvazd.cz/…

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/B arbar

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Barbaři byli příslušníci národů, především Germáni, kteří žili v Evropě na sever od Římské Říše. Narozdíl od vzdělaného a civilizovaného Říma, žili tito lidé primitivním způsobem života. Římané jimi pohradali a považovali je za méněcennějí sebe. Podle dlouhých, neholených vousů jim říkali "barbaři".

Dnes se výrazem barbar označuje většinou člověk, který něco nepoužívá správným způsobem nebo se neumí v určité situaci chovat.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2595
Zlatý Drap 1747
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 755
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 540
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.