JežíšKristus

Kdo je zodpovědný za nezabezpečení Kapitolu před demonstranty?

Co jsem četl, tak orgány veřejné moci předem věděly o připravované demonstraci, Facebook i blokoval diskuze, kde se lidé domlouvali na vniknutí do Kapitolu. Takže o útoku předem věděli. Přesto District of Columbia (Washington DC) nikterak nereagoval, proč?
Namísto toho jen Twitter zablokoval účet Trumpovi, a to potom, co vyzval lidi, aby šli v klidu domů. Očividně porušení podmínek služby. Proč jej nezablokoval před týdnem, měsícem?

Odpovědi
zjentek

Možná záměr… bylo i blbovi jasný, dostanou- li se marnostranti dovnitř, že situace velmi, ale velmi přitíží především samotnýmu Trumpovi v jeho „pravdách“ v boji za zmanipulované vol­by.

Totiž KAŽDÝ, kdo přímo či nepřímo provokuje k útoku, je později „ten špatný“, nejen Hitler a spol. Samozřejmě pokud se útok nepodaří a záminka k němu neprosadí. Pokud se však prosadí, tak pohoda, nic se neděje (Bush ml., Obama a spol).

Ale abych odpověděl: pokud šlo o záměr, tak je za „dobytí Kapitolu“ pravděpodobně zodpovědná celá vláda J. Bidena.

Pepa25

Zase místo otázky tvrzení … ☹

  1. Demonstrace byla nahlášená, ale původně byla před Bílým domem, to až Trump je poslal na Kongres.
  2. O útoku samozřejmě nikdo dopředu nevěděl, nikoho ani nanapadlo, že by se politická demostrace měla změnit na vniknutí, zvlášť když Trump dlouhodobě kritizoval jiní násilné demonstrace, napří. BLM
  3. Nikdo předem nic neblokoval
  4. Bezpečnostní složky reagovaly, bohužel Trump ze začátku blokoval poslání národní gardy
  5. Twitter zablokoval Trumpovi účet poté, co ty co vnikli nepřímo podpořil („tohle se stává, když se skvělým úpatriotům ukrade drtivé vétězství ve volbách“ .. atd)

Za zabezpeční je zodpovědná místní policie, která to podcenila.

Ametyst

Trumpovi mocní nepřátelé, kteří se chovají podle schématu Čím hůř, tím lépe.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

JežíšKristus

Pepa: Není pravda, lidé na FB se domlouvali, jak vniknou do Kapitolu, ty skupiny měli i 250 tisíc členů a FB je opakovaně mazal. Takže FBI i NSA o tom museli vědět. Přesto ráno žádní tezkoodenci před Kapitolem nečekali. Totální selhání. Možná úmysl.