michalds

Kdo je výše postavený, ministr, nebo hejtman kraje?

Existuje tabulka hierarchií funkcí politických činitelů, členů parlamentu atd.?

Nejlepší odpověď
marci1

Hejtman kraje působí v kraji, ministr v ČR. 🙂

Další odpovědi
Kepler

Jak sám název politika naznačuje, jurisdikce hejtmana končí s hranicemi jeho kraje. Co ti na tom není jasné?

ivzez

Stačí si uvědomit, že je ministr členem vlády ČR…

Lamalam

Porovnáváš neporovnatelné. Ministr je jmenovaný člen výkonné moci, jeho nadřízeným je předseda vlády. Hejtman je volený člen samosprávy, jeho nadřízeným je krajské zastupitelstvo.

hapiky

Všeobecně: Výše postavený je v ČR míněný ten, kdo více bere, ať už oficiálně nebo „odkloněním“! Oba po čase chodí většinou do stejně luxusní „společnosti“, takže se na nich můžou klidně oba potkat!

Kryšpín

Záleží, zda jak se umí šikovně postavit je-li na př., to Rath s krabičkou od vína, Kocourek s dluhopisy, vážení hejtmani Rozbořil, dudácký jihočech Zimola, Hašek a jeho tisková mluvčí a.t.d., nezáleží na postavení, ale na balancování na hraně zákonů