Kdo je vlastně „cizinec“?

Na tuto otázku se zdá být odpověď celkem jasná. Cizinec je ten, který pochází z ciziny, tj. z jiné země. Cizinec může být i člověk, kterého neznáme. Ale jak se společnost staví k cizincům?

Máte na to názor? Máte co říct? Zažili jste něco, čím byste mohli přispět do debaty?

NAPIŠTE!

Odpovědi
eržika

U nás převládá duch ukřivdění+ malosti zejména v generacích lidí od cca 45 let výše(možná od 50!). Mně je 53,5 a vidím to kol sebe.Takže podle toho se staví část společnosti-nevraživě,závistivě „nepřejícně“.Lidi, kteří jsou více světem znalí(či sami mají v příbuzenstvu „cizince“) se na to dívají jinak–já mám snachu Rusku z Uralu, kde ji syn našel.-zažila jsem s ní anabáze na Cizinecké policii, než se vzali–to bylo před 3lety, taky jsem zažila i jejich velké překvapení v USA, jsou již 2.rokem na Princeton University NJersey-a chování úplně jiné. Když sem přiletí, jako teď o Vánocích, furt se diví. Až mi tím lezou krkem!Prost, furt jsme + asi i budeme ukřivděným malým nárůdkem -nejprv v područí Němců(přitom jsme z 1/2 Němci!),pak Rusů (přitom poturčenec byl horší Turka!)a nyní asi znovu těch Amerikanomilců==ale pseudo-neboť tam jsou cizincemi všichni-krom Indiánů!