luckykubrt

Kdo je větší fanatik?

Zbožný člověk nebo člověk trvající na svém hříšném způsobu života ?

Nejlepší odpověď
da ny

Těžko říci, kdo může být větší fanatik a do čeho…;)
Největší množství fanatiků a nejvíce nebezpečných je práve, mezi zbožnými/věřícími lidmi
„Bůh má své "ovečky"stejně rád, neodsuzuje, netrestá…“
Morálku, pravidla a míru fanatismu vytvářejí (upravují) lidé, k obrazu svému, v každé společnosti(kul­tuře. Často představitelé církví (každý, podle svých představ).

Další odpovědi
zjentek

To ale mluvíme o jedný osobě!

anonym

Větší fanatik je zřejmě ten, který se snaží svůj pohled na věc sugerovat druhému, aniž ten by o to projevil sebemenší zájem.

luckykubrt

da ny: Tady jde taky o rozdíl mezi pravou zbožností a domnělou zbožnost. Někdo si upřímně myslí, že ta jeho víra je jediná pravá. Ale na základě Božího Slova nejedná (jedná podle určitých dogmat, která ustanovili právě hříšní lidé, kteří se vyvyšovali nad obyčejné lidi). Bůh ale není stranický… v každém národu je Mu přijatelný ten, který se Ho bojí a působí spravedlnost. 😉