Kelt

Kdo je v tomto státě právně nejvyšší? Kdo nemůže být trestán, souzen?

Poslanci mají imunitu, prezident je vrchní velitel vojska, ale jmenuje soudce a jiné. Je někdo v tomto státě, kdo nemůže být za určité protiprávní činy souzen, žalován a trestán? A to z hlediska funkce. Kdo nebude mít záznam v trestním rejstříku, když něco udělá. Ale ne proto, že může někoho podplatit, ale proto, že už nikoho nemá nad sebou, nemůže být odvolán. A o jeho činu by se vědělo, takže ne že, kde není žalobce,není soudce. A byl by to čin, za který by byl někdo jiný třeba odsouzen. Ne, že by se žalobce bál, že se mu něco stane. Nevím, zda jsem vyjádřil to, co jsem chtěl? Děkuji za názory, odpovědi.

Nejlepší odpověď
Kepler

Muže být trestán i každý ústavní čunitel, pokud je předtím zbaven imunity.

Další odpovědi
ivzez

Z hlediska spravedlnosti v ČR nikdo takový není.

Jinak byste měl upřesnit, co máte na mysli.
Jistě víte, že poslanecká sněmovna může poslance „vydat“.

Kdyby kterákoliv „vysoce postavená osoba“ někoho zavraždila,
byla by podle mne stíhána → souzena.

Drap

U nás v republice takový člověk neni.

Kryšpín

V Bohnicích je jich několik