Kdo je v právu?

Od r. 2006 jsem pronajala byt kolegovi ten si za 7 dní do bytu s mým souhlasem přibral kolegyni, podotýkám oba dohromady platili pouze 5000,0 Kč se vším všudy. Smlouva se obnovovala každý rok. v roce 2007 byli na smlouvě oba. Smlouva jim končila 31. 3. 2008. V roce 2008 jsem je nedohnala k podisu smlouvy, (dojížděli za prací do Prahy a já bydlela na opačném konci)smlouva měla být podepsaná od 1. 4. 08 – 31. 3. 09 jenže v listopadu 08 u nich začínaly rozepře a on se odstěhoval bez mého souhlasu a přítelkyni tam nechal. Jen zavolal, že se z bytu odstěhoval a kauci si mám ponechat za nedodržení smlouvy.
S jeho bývalou přítelkyní jsem sepsala novou smlouvu ale až od 1. 6. 09 31. 5.10 bez kauce. Byt předala až 2. 6. 10 řádně bez problémů. Jenže její bývalý si nyní vzpomněl, že chce vártit kauci 5500,0 Kč (pouze za jeden nájem) Podotýkám, že byt nepředal, nepodal písemnou výpověď, v bytě nechal přítelkyni, porušil hned několik bodů smlouvy, byt je v hrozném stavu, vytopený, flekatý, sklepy vypáčeny – jsou součástí smlouvy atd. Poraďte co mám v tomoto případě dělat kauci jsem chtěla použíta na opravy. Ještě s ním nebyl udělán předávací protokol odstěhoval se neznámo kam. Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Přečetl jsem si váš ´příběh´ zatím jen 1× a neznám detaily, ale já bych na vašem místě bývalému nájemci oznámil, že kauci jste uplatnila PRÁVOPLATNĚ … a pokud je on jiného názoru, tak nechť se obrátí na soud a doloží potřebné důkazy svědčící o opaku.

A do případného soudního sporu bych se na vašem místě nebál jít… 🙂