Funna

Kdo je tu dobrý matematik a vysvětlí mi tenhle paradox?

pokud kliknete na tento odkaz: https://ockova­ni.opendatalab­.cz/statistiky#srov­nani najdete tam tabulku „Srovnání očkovaných a neočkovaných podle zastoupení v populaci za týden 15. 11. – 21. 11.“…a pokud dobře počítám, tak když vezmu celkový počet nakažených neočkovaných a celkový počet hospitalizovaných neočkovaných, vyjde mi, že v nemocnicích leží 3,4% z nakažených… když to samé udělám u plně očkovaných, tak vychází, že v nemocnici je 5,9% z počtu nakažených očkovaných, což popírá vše, co se nám vaxeři snaží vnutit… v nemocnici sice leží o 536 nenaočko­vaných lidí víc než očkovaných, (což je z celkového počtu 12,4%), ale kdo mi rozumně vysvětlí, proč je tam tak extrémní procento naočkovaných… to úplně popírá to, co je nám neustále vtloukáno do hlavy… nebo snad něco počítám špatně??

Odpovědi
Pepa25

Vysvětlení je poměrně jednoduché: děláte poměr jablek s hruškama (přesněji v daném období nakažených s nakažených před 1–2 týdny, kteří dnes jsou v nemocnici). Mezitím nakažených výrazně přibylo.
Korektní srovnání je to prezentované v grafu „Počet nakažených na 100 tis. obyvatel ve skupině“, případně v tabulce „poměr neočkovaných k očkovaným v přepočtu na stejně velké skupiny“ ZA STEJNÉ OBDOBÍ

Dochy

Těch statistických chyb je tam víc

  1. Jak píše Pepa, je problém srovnávat nově zjištěné nakažené a aktuálně hospitalizované – vlastně tím srovnáváš skupiny nakažené v jiném období
  2. vzhledem k pravidlům pro testy a trasování se neočkovaný nakažený najde snáz než očkovaný nakažený. neočkovaného nakaženého odhalí buď dobrobolný test kvůli hospodě, práci apod,, nebo test nařízený hygienou kvůli kontaktům. Tomu se očkovaný obvykle vyhne a bude otestován až v případě akutních potíží. Pokud do průzkumu zahrneš u očkovaných převážně lidi s potížema, je i větší šance že se člověk s potížema přesune do nemocnice.

Důsledek: neúplná statistika ze které se každý poskládá závěr jaký se mu hodí.

Funna

vy dva odpovídači…jasně, že srovnávám aktuální počet nakažených s počtem v nemocnicích teoreticky, ale opravdu jen teoreticky po 14 dnech, ale jiná data k dispozici nejsou a z jiných ani nikdo nevychází…ale pokud slyším: „běžte se naočkovat, protože pak máte menší šanci se dostat do nemocnice a ulevíte tak systému“, a pak zjistím, že pokud jsem naočkovaná a nakazím se, tak mám procetuálně větší šanci, se tam dostat, než ten nenaočkovaný, tak to trochu postrádá smysl hesel, která se hlásají…neřeším totiž to, kolik je celkově nakažených v jedné, nebo druhé skupině, ale jaké procento z nakažených je v každé skupině zvlášť v nemocnici…zko­píruju si aktuální data a porovnám je s dalšími týdny a uvidíme, jak se to vyvine…pokud se ukáže, že procento pravděpodobnosti u očkovaných bude méně než poloviční (a i tak to bude pořád hodně) proti očkovaným, nasypu si popel na hlavu a klidně přiznám, že jsem vůl (tedy kráva)…

Dochy

Ty jeden tazateli. Jasně píšu, že ta statistika je na ho… pokud nemáme očkované testované stejně (nebo alespoň podobně) jako ty neočkované. Takhle v té statistice zcela chybí skupina bezpříznakových nakažených očkovaných. Mně je jedno jestli půjdeš nebo nepůjdeš na očkování (resp. není mi to jedno, ale budu to respektovat). Osobně jsem zastáncem očkování, ale chápu obavy neočkovaných, kterým naše vláda nebyla schopna a ochotna vysvětlit nejasnosti.

Funna

no…na statistiky máme zjevně odlišné náhledy, tak je zbytečné to řešit, stejně se nedohodneme…
a ad vysvětlování…nemám žádné nejasnosti, takže netřeba nic vysvětlovat…já na 99,9% nezatížím systém, max. karanténou, ale daně platím a ještě dlouho budu, tak to si snad dovolit můžu…a třeba se i naočkovat půjdu, ale až se na vás, pokusných králíčcích projeví, nebo taky neprojeví, případné vedlejší účinky…
a malá odbočka asi před měsícem jsem myslím na Discovery channel úplně náhodou zhlédla zahraniční dokument o převratné léčbě spočívající v podávání krve hemofilikům a to hlavně dětem…bohužel „lečba“ začala v době, kdy se začal i mohutně šířit vir HIV v populaci…a i když se vědělo, že darovaná krev může být nakažená (neměli prostředky jak to zjistit), protože jedna léčebná dávka se skládala z krve většího počtu lidí a tak stačil jen jeden nakažený z mnoha, i tak se nepřestalo experimentovat na dětech a ty byly v rámci rámci výzkumu rozděleny na ty s placebem a na ty, kterým byla potenciálně nakažená krev podávána a to bez vědomí a tudíž i souhlasu rodičů…a že to dopadlo tak, že se desítky dětí nakazily HIV, snad ani nemusím zdůrazňovat…a to vše v „zájmu dobra pro lidstvo“…to jen tak na vysvětlenou, co všechno je možné a jak je to s neprověřenými medikacemi a pseudopravdě o jejich bezpečnosti…v od­kazu je stručný popis toho, co jsem viděla v TV, dokument ale trval cca 40 minut…
https://www.he­mofilie.cz/clan­ky-o-hemofilii/nastup-hiv-smutna-kapitola-v-lecbe-krvacivych-chorob-49633

zjentek

Vaxeři nejsou přesně ti, již se nám snaží cokoli vnutit. Vaxeři jsou zde obětmi drastického farmaceutického systému- byznysu, chceš-li.

Nejsmutnější, že ne zrovna zanedbatelná část z nich to dosud nechápe. Nechce pochopit. );

Funna

zjentek…vaery jsme myslela Babiše, Chlíbka, Svrčinovou a podobné „odborníky“, kteří nutí očkování vrchem-spodem a pořád neočkované k něčemu nutí…ti co se nechali naočkovat nejsou ti myšlení vaxeři…jestli se nechalí píchnou je jejich problém a jsou mi volní…ať si dělají, co chtějí (tedy v mezích zákona 🙂

Pepa25

S vámi je sranda, nejprve mě napadnete, že to počítám špatně https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vysvetlite-situaci-minuleho-roku-kdy-byla-proockovanost-0-dnes-60-a-nakazenych-bylo-mnohem-mene#discussion a pak se zeptáte, jak se to má počítat 😉
Chvilku vás nechám, jestli na to přijdete. Nápověda je je to malé „i“ v tabulce u slova „poměr“.

Funna

čekala jsem že se zase ozveš s nějakou kravinou…a ozval…a neptám se, zada počítám špatně, ale ať mi někdo vysvětlí to, že je v nemocnicích větší procento očkovanýchA TO ZE SVÉ SKUPINY OČKOVANÝCH a a méně těch nenaočkovaných – opět mluvím o SKUPINĚ NEOČKOVANÝ…a to malé i, je PŘI PŘEPOČTU NA STEJNÉ SKUPINY…ale stejné skupiny v nemocnici nejsou…tak se zamysli, než zase něco „převratného“ zjistíš…

Ametyst

Funna: máš nekonečnou trpělivost s člověkem, co popírá realitu. 🙂

Funna

Ametyst…já vím, ale třeba někdy ty oči otevře .-)