Jikra

Kdo je to -solitér-?

Jak byste charakterizovali výraz solitér ke konkrétní osobě?
Myslíte že by se dal v tomto případě použít ekvivalent „samorost“?

Nejlepší odpověď
quentos

podle Slovníku cizích slov Encyklopedického domu se jedná o „samotáře“ nebo „jednotlivě se vyskytující věc“.
K druhé z definicí dodejme, že se ještě může jednat o „jednotlivě se vyskytující osobu“.

Samorosta bych za synonymum nepovažoval – připadá mi na rozdíl od solitéra jako negativně zabarvený výraz. Ale třeba jde jen o subjektivní po­cit.

Další odpovědi
annas

Hledala jsem ve francouzském zdroji. Zde je významů víc. Neupravený překlad.

Definice Solitaire – Kdo sám, kdo je rád být sám.

Definice Solitaire – výsledek osamělosti, nebo není s někým

Definice Solitaire – Říká se o nějakém předmětu, který není spojen s žádným jiným podobným.

Definice Solitaire – Izolovaně poušť.

Definice Solitaire – . Poustevník, který žije v osamění. Poustevníci z Thebaid.

Definice Solitaire – muž, který žije sám a je velmi uzavřený.

Definice Solitaire – slangový termín divadlo.

Definice Solitaire – Termín lovu. Starý muž kanec, vydané domácí zvířata.

Definice Solitaire – Zahrajte si, že hraje pouze na malé tabulky průlom třicet-sedm děr, s třicet-šest kotníků.

Definice Solitaire – Termín klenotník. Volně stojící diamant namontovat sám, když diamant je malý, to je voláno jiskra. Kupte samotář.

Definice Solitaire – A druhů motýlů.

Definice Solitaire – Malá jižní souhvězdí.

Definice Solitaire – S. f. Květinové druhy.

Z francouzského zdroje.

Autres citations : Solitaire Solitaire Nastavení – Citation
Read more at http://transla­te.googleuser­content.com/tran­slate_c?depth=1&e­i=3Xn5UKmjAcbZsgbi­roCICg&hl=cs&prev­=/search%3Fq%3Do­rigine%2Bdu%2Bmo­t%2Bsolitaire%26hl%3Dcs­%26client%3Dfi­refox-a%26hs%3Dqbv%­26tbo%3Dd%26rls%3Dor­g.mozilla:cs:of­ficial%26chan­nel%3Drcs&rur­l=translate.go­ogle.cz&sl=fr&u=­http://www.di­co-definitions.com/dic­tionnaire/defi­nition/27170/So­litaire.php&us­g=ALkJrhj9QrU­wuTrHsv8QsUE7Vah­TlA_JWA#M0ajKbm2JHdAm­FDI.99

Drap

osamělý, žijící sám
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/So­lit%C3%A9r

Damiana

Souhlasím s quentosem. Samorost na mě působí spíš jako jadrný, bodrý, ale dost neotesaný chlapík, který nejde pro drsnější výraz daleko.
Solitéra používám jako náhradu samotáře, ale i člověka, který je něčím výjimečný, ale zakroveň se vymyká tím, že se dobrovolně straní společnosti, stačí si sám. Pro někoho to může být i trochu podivín.

anonym

solitér
samotár, jednotlivo sa vyskytujúca vec.
v pôdohospodárstve rastlina vysadzovaná alebo vyskytujúca sa jednotlivo.
v zlatníctve jednotlivo zasadený alebo vôbec väčší drahý kameň, obyčajne diamant.

samorast
prírodne vytvarovaná vetva, kus kmeňa.
ktorý sa odborne neškolil, neškolený.
osobitý, svojský, originálny.

Marty CZ

Zcela jistě..

Francie

Je to samotar ze silnou osobnosti kteri si vystaci sam a nehleda okolo sebe velky kruh pratel (vyce kamaradu vyce problemu) ale pouze slabsi kruh ze silnou duverou. Nerad chodi mezi lidi z vedsim poctem osob ale spise vyhledava klidne mista z oci do oci. Pokud se stanete nejblisi osobou tehoto cloveka muzete pocitat v nejvetci duverou a pratelstvi.. Nebot to hleda tez on. Nebyt zavysli na zadnou osobu a mit volnost v rozhodovanim je tez Co hleda. Tato osoba muze byt tez jak snek… Rada se ukaze na verejnosti à potom zpet zpatku do sve ulity.. A Co se tyce silneho charakteru je to frajerina postarat se Sam o sebe a nespolihat se na ostatni