MasterGames

Kdo je to plnoprávný občan?

A jaký je rozdíl mezi plnoprávným a neplnoprávným občanem? Jaké jsou výhody nebo spíše nevýhody neplnoprávného občana?
Předem moc děkuji za odpovědi :D

Nejlepší odpověď
dudu

Buď si vědom, že pokud se oženíš, na polovinu snížíš svoje práva a exponenciálně znásobíš povinnosti. Nemusí to vždy být nepříjemné.

Další odpovědi
Kepler

Plné svéprávnosti (způsobilosti k právním úkonům) nabývá občan dovršením 18 let věku. Jeho práva mohou být omezena soudem, zejména v případě duševní poruchy, zároveň je určen jeho opatrovník. Více zde: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sv%C3%A9pr%C3%A1vnost

Pepa25

Nic jako „neplnoprávní občanství“ neexistuje. Buď človek je občan a má příslušná občanská práva (volit, kandidovat atd.) nebo nemá.
Něco jiného je svéprávnost …

Edison

Každý, ktyerý nebyl zbaven ani částečně výkonu svých práv. Soudem.

led

Plnoprávny je ten, kto má plné práva na úradné úkony, voliť a byť zvolený.

Edison

Keplere, práva vyjmenovaná zákonem má člověk od narození. Nikoli po dovršení plnoletosti.

led

Je to len čiastočná pravda, dieťa nemá plné práva dospelého človeka.
Kepler napísal dobre.