SanJay .

Kdo je to osina v zadku ?

Nejlepší odpověď
annas

Jde o zhrubělý výraz. .Osinou v zadku se stane přeneseně člověk, který druhému vadí, překáží, obtěžuje ho, je nepříjemný atd.

Souvisí s osinou = dlouhý tuhý výrůstek v klásku trav i některých dalších rostlin, ale nazývá se tak i štětina černé zvěře. (SSJC)

Např. osiny ječmene jsou ostré, píchají, třeba i když se zabodnou jen do prstu.

Další odpovědi
Löwe

Ten, kdo tě neustále prudí, otravuje.

marci1

Ten, kdo překáží, vadí, popuzuje. Něco jako být „trnem v oku“. 🙂

redy

Třeba tenhle x.x.x.x.x.

mosoj

U mně Kalousek.

Body_Casting

Osinek se dříve říkalo azbestu, jež se hojně používal jako krytina střechy. Pokrývači při své práci na střeše obvykle seděli. Velmi často se pokrývačům ostré azbestové vlákno zapíchlo a způsobilo velmi nepříjemné zranění jež se dlouho hojilo. V některých případech se kolem vlákna vytvořil i vřed nebo ošklivé nehojící se hnisavé ložisko vedoucí až k otravě krve. A právě azbest může za toto lidové úsloví. 😀

anonym

Osina je Jugar a toho mám v prdeli!

briketka10

😁

pusinka50

Nápodobně:-)) Ježíš, já tak nesnáším prolhané podvraťáky

zzzlatokopka

Barbakane vystihl si to naprosto přesně:-) Škoda že jen v diskuzi, to je totiž na nominaci:-)