Kdo je to fiflena?

Nejlepší odpověď
annas

Fiflena je hanlivé pojmenování pro příliš parádivou a obvykle také domýšlivou dívku. Tedy žena fintivá, povrchní žena, fintilka, fintidlo

Dřívo bylo fiflovat – parádit se jako expresívní k staročeskému obecnému pojmenování fiklovati (t/v) = strojiti.

SNČ

Další odpovědi
Drap

Žena, která se ráda nápadně obléká
http://slovnik­.azet.sk/pravo­pis/slovnik-sj/?q=fiflena

Funna

fiflena se nemusí PĚKNĚ oblékat…je to ženská, jejimž „koníčkem“ je oblečení, líčení, šperky…každý den jiné naušnice, jiný kousek oděvu, boty a pod…prostě věnuje hodně času tomu, jak vypadá…a nemusí to být vždycky jen se vkusem…obvykle je tomu naopak…