HerbiG

Kdo je to družstevník?????????­??

Nejlepší odpověď
panenka

družstevník je nájemník bytového družstva

Další odpovědi
standa

= člen družstva

Družstvo je společenstvím neuzavřeného počtu osob založeným za účelem podnikání nebo zajišťování hospodářských, sociálních nebo jiných potřeb svých členů. Je-li podle stanov družstva členství v družstvu podmíněno pracovním vztahem k družstvu, může se členem družstva stát fyzická osoba, která skončila povinnou školní docházku a dosáhla věku 15 let.

Nejznámější formy ´družstva´ jsou:

  • BYTOVÉ družstvo
  • ZEMĚDĚLSKÉ družstvo
  • STAVEBNÍ, VÝROBNÍ ap.

Družstevník pak v některých případech vůbec nemusí být v postavení nájemníka…