HerbiG

Kdo je to biskup a kdo arcibiskup? A jaky je mezi nima rozdil???

Nejlepší odpověď
Tombik

>Biskup< je v křesťanství nejvyšším představitelem diecéze, jenž je považován za nástupce apoštolů, které ustanovil Ježíš.

>Arcibiskup< je označení biskupa se zvláštním postavením. V římskokatolické církvi se jako arcibiskup označuje od 6. století sídelní biskup metropolitní diecéze – arcidiecéze, který stojí v čele církevní provincie jakožto metropolita (dříve označení příslušelo pouze některým vybraným biskupům prastarých diecézí).

>>>>Z hlediska biskupského svěcení jsou hodnosti biskupa a arcibiskupa totožné („povýšení“ z biskupa na arcibiskupa nevyžaduje žádné další svěcení, k tomu dochází jen pokud dotyčný nebyl biskupem a je rovnou učiněn arcibiskupem), rozdíl je v prestiži titulu a v postavení v rámci církevní hierarchie.

Ve východních církvích jsou obvykle metropolita a arcibiskup rozdílné a na sobě nezávislé tituly.

>Shrnuto: Arcibuskup je „lepší“ než biskup a záleží na církvi jaké jim dá výhody.

Další odpovědi
panenka

BISKUP-je to dohližitél,ochránce zodpovědný je v křestanství nejvyšším představitelém diecéze,jenž je považován za nástupce apoštolů,které ustanovil ježiš
na arcibiskupa vám posílám odkaz

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ar­cibiskup