Lgee

Kdo je technicky dál Facebook nebo Google?

FB nebo google?

Nejlepší odpověď
anonym

Jak v čem. V technologiích frontendoveho web vývoje je to zřejmě plichta. V cloudovych službách (vyhledavani, mapy API, rozpoznávání hlasu, překlad textů ,…) ma Google určitě mnohem širší portfólio. V oblasti virtuální reality je dál Facebook (Oculus) zatímco Google glasses neuspely, v oblasti autonomního řízení aut a využití umělé inteligence zase Google vede (waymo,Google home), Google se svou sociální síti pohořel (přesto, že funkčně byla s fb naprosto srovnatelná a dokonce zcela bez reklam) naproti tomu Facebook zřejmě v této oblasti představuje monopol … Není to ani vyrovnané,ani nelze určit vítěze, je třeba upřesnit oblast.

Další odpovědi
Gaming

Vojta24

Další oblast pro srovnání může být zábavní průmysl s hrami, filmy a hudbou. Tady jasně vede Google díky Google Play katalogu a díky chystané platformě Stadia která má potenciál pohltit herní průmysl kolem konzolí. Tady Facebooku zřejmě zcela ujel vlak a jejich pokusy integrovat něco z toho do fb dnes už spíš upadají.