FlAsh_7

Kdo je těch 80% lidí?

Říká se, že 20% lidí vlastní 80% světového bohatství a zbylých 80% lidí vlastní 20% světového bohatství. Kdo je těch 80% lidí? Patří mezi ně i průměrný Evropan střední třídy?

Nejlepší odpověď
anonym

Jedno jediné procento nejbohatších, ovládá 82% veškerého bohatství … 99% lidí se dělí o těch zbylých 18%

Sečtěte si jmění těchto 80 Čechů a uděláte si o těch rozevřených nůžkách dokonce i uvnitř maličké české země o něco lepší představu.

zdroj1: https://miliar­dari.forbes.cz/

zdroj2: https://www.li­dovky.cz/byznys/fir­my-a-trhy/oxfam-procento-nejbohatsich-ovlada-82-procent-bohatstvi.A180122_120­240_firmy-trhy_ele

Další odpovědi
Funna

pokud bych trochu zapřemýšlel, nemusel by ses ptát…pokud jsou JEN dvě skupiny, tak jedna je ta bohatá a ten zbytek jsou všichni ostatní…jak Evropan střední třídy, tak hladovějící dítě v Somálsku…

Rokio

Omyl. 10 % lidí vlastní 90 % světového bohatství a zbylích 90 % lidí vlastní 10 % světového bohatství.

Kelt

Spočítej se průměrný plat a porovnej s vlastím platem. Pokud jsi pod úrovní, patříš do 80% ní skupiny. Pokud jsi nad, srovnej s průměrným platem v EU a pak podle platu ministrů. Když budeš nad, patříš do té skupiny 20%.

anonym

sečtěte si jmění těchto 80 Čechů a uděláte si o těch rozevřených nůžkách i v české společnosti o něco lepší představu.