Kdo je remtier?

dá se říct , že ten kdo pobírá důchod je rentier?

Nejlepší odpověď
kropitko

Rentier je osoba,která žije z renty.
Renta je výnos z něčeho,do čeho dotyčný investoval.
Doplňuji:
Annas mě mate,že v úvodu má tazatel slovo remtier a pak rentier. Tak na co se vlastně ptal ??? Každopádně máte pravdu. Včera večer jsem odpověděla jako první,tak se omlouvám všem co odpověděli po mně,že jsem je navedla na špatnou odpověď…sorry,příš­tě to víc promyslím.

Další odpovědi
annas

Ale existuje i slovo remtiér, nesprávná hlásková podoba v němčině – renteir, reentier, rentiier, rrentier, renttier, renntier, remtier, entier, rentie …

Jdo o slovo německoruské – северный олень = severní jelen.

Na kabelkách se objevuje motiv jelena – Motiv Remtier mit Schlitten.

Samozřejmě český význam rentier je správný.

Zařazení etiketa?
Doplňuji:
Je pravda, že tazatel napsal – kdo je remtiér, ale hned odpověděl, že význam rentiéra zná. To bylo matoucí. Přepsal se snad?

Jak napsala Kropítko, odpověděla první. Další jen potvrdili její odpověď, ale nad slovem remtiér se nezamysleli a jednoduše opakovali její správný význam slova rentiér.

quentos

správně psáno RENTIÉR; obecně je to osoba, která žije z pravidelných příjmů z renty, tedy nájmu nebo důchodu. Takže ano, může to být i ten, kdo pobírá důchod.

podle Slovníku cizích slov Encyklopedického domu
Doplňuji:
to annas, já nic po nikom „jednoduše neopakoval“, viz má odpověď, mám uveden svůj zdroj. Odpověď jsem psal zároveň s Kropítkem. Takže si laskavě nechte ty svoje paranoidní poznámky! Člověk aby se bál dopsat svoji odpověď o minutu dvě později než jiný uživatel, aby zas nebyl od Vás nařčen!

ReHu

Kolegové mají pravdu, jen bych chtěla doplnit, že důchod mají občané starobní nebo invalidní a výši určuje stát a rentu může mít šikovný člověk i ve 20 letech a výši může ovlivnit.
To mi připomnělo, že netuším, ze čeho se bude starobní důchod vyplácet mě, když ve státní kase už teď nic není. Asi budu muset rychleji zapracovat na té rentě. Lépe mít 2 než 1 🙂.

Marvan

Dalo by se říci, že důchodce je měsíčním rentierem za odvedenou práci za celý život, ale není to zvykem.

kropitko

quentos buďte v klidu,dělá to tu každý. Já jsem teď odpověděla přesně na minutu stejně jako Bumbes,BEAES mě napadla,že jsem odpověděla kravinu,jelikož po mé odpovědi doplnila o co jí přesně šlo. Takže tohle jsou úplné maličkosti o proti tomu co se tu děje. Kdyby jste nebyl tak vztahovačný. A všechno si hned nebral na sebe…

annas

Quentosi, nevím, co tím chcete říct. Nenapsala jsem, že jste kopíroval, ale opakoval to, co napsala Kropítko. V tom je přece rozdíl.
Prostě nechápu, že mou obecnou připomínku vztahujete na sebe. Mě navíc překvapilo, že se nikdo další nepřesvědčil, zda slovo remtiér existuje.

annas

Příspěvek smazán administrátorem.