marci1

Kdokoliv. kdo nejde pro ránu daleko

Původně patrně někdo, kdo nejde pro ránu daleko, uděluje rány těm, kdo mu odporují.
Hovorově, v obecném jazyce, familiárně) drsný, neohrožený, rázný muž, který dokáže energicky čelit nečekaným situacím. 🙂
https://cs.wik­tionary.org/wi­ki/rana%C5%99

Další odpovědi
Rokio

Kdokoliv. kdo nejde pro ránu daleko

Kepler

Kdokoliv. kdo nejde pro ránu daleko

Nejvíc mi sedí popis od marci, jen bych dodal ještě: chlap, který se s ničím nemazlí, frajer.

zjentek

Všichni čtyři

  • ještě Rokio!

elkon

Kdokoliv. kdo nejde pro ránu daleko

S ničím se „moc nemaže“. Moc o tom nepřemýšlí, pokud je potřeba, reaguje rychle. A nemusí to být jen rána. Řeší prostě věci okamžitě.

paul1

Kdokoliv. kdo nejde pro ránu daleko

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.