Domidee

Kdo je provozovatelem mýtného ve Francii a na jaká vozidla se zde mýtné vztahuje?

Potřebovala bych zjistit, kdo je v současnosti provozovatelem MÝTNÉHO ve Francii? V Čr je to Kapsch, v Německu Toll Collect…ale u Francie nemohu info dohledat. Také by mne zajímalo, zda se povinnost MÝTNÉHO ve Francii týká jen dopravních prostředků nad 3,5t nebo na všechna vozidla?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

dálniční sítě jsou rozděleny do několika regionů a každý region spravje jiná společnost, platí se formou mýtnic -platidel přímo na dálnici a platí každý od motorek po kamiony, busy…vozidla jsou rozdělena do tuším 5ti kategorií

Další odpovědi
anonym

Vyberte zatřídění vozu http://www.au­toroutes.fr/fr/clas­sification-des-vehicules.htm a podle emisí http://www.au­toroutes.fr/FCKe­ditor/UserFiles/I­mage/preparez_vo­tre_voyage/AS­FA-Tarifs-2012.pdf (pdf) Sdružení je ASFA – profesní sdružení, které sdružuje všechny zainteresované strany o koncese a provozování dálnic a silničních prací.
JEHO HLAVNÍMI ÚKOLY

  • Zastupování a prosazování pro povolání
  • Komunikační politika v otázkách společného zájmu
  • Jednání o sociálním sektoru profesních
  • Vývoj mezinárodních vztahů nepodnikatelské
  • Studie, výzkumy a průzkumy

ASFA práce jsou prováděny v následujících orgánech:

  • Sociální
  • Komise mýtného
  • Čtyři Odvětvové výbory:

    . Partnerství a grantové komise

    . Network výboru, Kvalita, bezpečnost a služby

    . Dědictví a Infrastrukturní výbor

    . Technický výbor Interautoroute Toll

další , kteří jsou ve sdružení ASFA http://www.au­toroutes.fr/fr/les-societes-d-autoroutes.htm