Nykki

Kdo je připojený na wi-fi?

Zdravím,
než mi začnete psát ,ať si to najdu nebo hledám ve starých otázkách,vyslechně­te mě pozorně..
Ve škole máme zaheslovanou wi-fi,no štěstí nám pžálo a heslo bylo úplně jednoduché a když se to rozkřiklo,celá škola se začala připojovat… Už dobrý rok se to takhle dělá,ale minulý týden jsem zaslechla,jak se baví náš učitel s technikem od indiga,že teď je tam připojeno dost lidí a něco k otmu říkal(nevím.. musela jsem na hodinu). Poté mi sestra řekla ,že učitelka jim sdělila ,že kdo se připojuje na wi-fi ať s tím přestane.. No,nám však nikdo nic neřekl a dneska za námi přišel učitel a vyprosil si od některých žákovskou knížku,s tím ,že to potom vysvětlí…
Jak se ukázalo dostali poznámku za používání školní wi-fi.. A mne zajímá ,jak přišli na některé z nich ( mně se poznámka nenapsala)?
Doplňuji:
No připojujeme se přes mobily… Ale doma jsem si to zkoušela a prostě .. nepřišla bych na to ,že čí to je mobil.. Přes ten facebook jsme si hned s kámoškou řekli,že je zřejmě načapli,když nám to jinak nedocházelo..

Nejlepší odpověď
badisko

jednoduse po pripojeni nechavas informace o pripojeni …co dodat je pekna blbost tohle delat ve skole a od skoly ze nema lepe chranenou sit…versinou pokud je pc pripojen na siti da se i vysledovat na jakych strankach byl uzivatel…onoho pc..

Další odpovědi
anonym

Wi-Fi disponuje veřejnými logy, případně se dá vysledovat stopy jednotlivcích notebooku a pokud se přihlašovaly na facebook či email tak není už tak složité to zjistit.
Doplňuji:
Například program WireShark dokáže sledovat veškeré pakety v síti. Tudíž není problém v síti která není pod ochranou SSL komunikace odfiltrovat veškerá hesla. Domácí Wi-Fi bez upraveného firewaru dokáže logovat zařízení v jednoduchém logu : ID zařízení | Mac adresa | Název zařízení | Doba připojení – Lepší routery či lepší firemware dokáže stopovat i stopy po internetu.

mosoj

Jak přišli na to že jsou to ti a ti to nevím. Myslím si ale, že překonání hesla je trestný čin. Je to jako kdyby jsi překonala zámek. Takže nevím. Myslím si že je štěstí, že to spravila jenom poznámka.

ministri

§230 Trestního zákona.