Avatar uživatele
Nykki

Kdo je připojený na wi-fi?

Zdravím,
než mi začnete psát ,ať si to najdu nebo hledám ve starých otázkách,vyslechně­te mě pozorně..
Ve škole máme zaheslovanou wi-fi,no štěstí nám pžálo a heslo bylo úplně jednoduché a když se to rozkřiklo,celá škola se začala připojovat… Už dobrý rok se to takhle dělá,ale minulý týden jsem zaslechla,jak se baví náš učitel s technikem od indiga,že teď je tam připojeno dost lidí a něco k otmu říkal(nevím.. musela jsem na hodinu). Poté mi sestra řekla ,že učitelka jim sdělila ,že kdo se připojuje na wi-fi ať s tím přestane.. No,nám však nikdo nic neřekl a dneska za námi přišel učitel a vyprosil si od některých žákovskou knížku,s tím ,že to potom vysvětlí…
Jak se ukázalo dostali poznámku za používání školní wi-fi.. A mne zajímá ,jak přišli na některé z nich ( mně se poznámka nenapsala)?
Doplňuji:
No připojujeme se přes mobily… Ale doma jsem si to zkoušela a prostě .. nepřišla bych na to ,že čí to je mobil.. Přes ten facebook jsme si hned s kámoškou řekli,že je zřejmě načapli,když nám to jinak nedocházelo..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Nykki

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kamionak09 před 4111 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
badisko

jednoduse po pripojeni nechavas informace o pripojeni …co dodat je pekna blbost tohle delat ve skole a od skoly ze nema lepe chranenou sit…versinou pokud je pc pripojen na siti da se i vysledovat na jakych strankach byl uzivatel…onoho pc..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Wi-Fi disponuje veřejnými logy, případně se dá vysledovat stopy jednotlivcích notebooku a pokud se přihlašovaly na facebook či email tak není už tak složité to zjistit.
Doplňuji:
Například program WireShark dokáže sledovat veškeré pakety v síti. Tudíž není problém v síti která není pod ochranou SSL komunikace odfiltrovat veškerá hesla. Domácí Wi-Fi bez upraveného firewaru dokáže logovat zařízení v jednoduchém logu : ID zařízení | Mac adresa | Název zařízení | Doba připojení – Lepší routery či lepší firemware dokáže stopovat i stopy po internetu.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Jak přišli na to že jsou to ti a ti to nevím. Myslím si ale, že překonání hesla je trestný čin. Je to jako kdyby jsi překonala zámek. Takže nevím. Myslím si že je štěstí, že to spravila jenom poznámka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ministri

§230 Trestního zákona.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek