Zvědavý

Kdo je pravým autorem citátu „Přátele si drž blízko, nepřátele ještě blíž“?

Nejlepší odpověď
annas

V anglickén zdroji jsem našla, že autorem by měl být
Sun Tzu Sayings – Sun-c’, který působil jako vojenský poradce či vojevůdce ve státě Wu na území dnešní Číny asi v 6. st. p. n. l.

„Keep your friends close, your enemies even closer“
„Udržujte /držte své přátele blízko, nepřátelé ještě blíž“

Sun Tzu Sayings a citáty
Zdroj: https://citaty­.net/autori/sun-tzu/
--

Poznámka

Tato slova byla často připisována Sun Tzu a někdy Niccolovi Machiavellimu nebo Petrarcovi , ale zatím nejsou nalezeny žádné publikované zdroje, které by předcházely jeho použití.

" Michael Corleone " v The Godfather Part II (1974), který napsal Mario Puzo a Francis Ford Coppola řekl: " Můj otec mě naučil mnoho věcí – učil mě v této místnosti. Učil mě – držte své přátele blízko, ale nepřátelé blíž

Don Michael Corleone je fiktivní postava z románu Kmotr od Maria Puza. Ve filmu jej hrál Al Pacino.

Nový odkaz
https://www.qu­ora.com/Who-said-Keep-your-friends-close-and-your-enemies-closer

Další odpovědi
Arne1

Snad Kiera Cass

Zdroj: citaty.net