Weroniq

kdo je považován za zakladatele fantasy žánru?

a kde k tomu vlastně autoři přišli – kde mají původ všechny smyšlené rasy jako elfové, trpaslíci, gnomové, skřeti nebo stvoření jako draci, vlkodlaci, upíři a další?

Odpovědi
hanulka11

Robert Ervin Howard (22. ledna 1906 v Peasteru, Texas – 11. června 1936 v Cross Plains, Texas) byl známý americký spisovatel žánru fantasy, historických dobrodružných příběhů, hororů a westernů. Zároveň s tím je považován za jednoho ze zakladatelů podžánru fantasy – sword and sorcery (meč a magie). Byl psychicky nevyrovnaným člověkem, toužícím žít v jiném světě. Spáchal sebevraždu poté, co se dozvěděl o blížící se smrti své matky. Na poli žánru fantasy měl jediného rivala, a sice J. R. R. Tolkiena, a právě Tolkienova a Howardova literární podobnost inspirovala moderní žánr hrdinské fantasy. Spolu se svými dvěma přáteli a korespondenty C.A.Smithem a H. P. Lovecraftem patřil k nejdůležitějším spisovatelům Cthulhu mýtu.-
čti dál v odkazu

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ro­bert_E._Howard