Kdo je považován za nájemce?

Kdo je nájemce? Já jako vlastník dekretu nebo i manželka, která nefiguruje na dekretu státního bytu a osoby s trvalým pobytem jsou na tom jak?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nájemce je osoba uvedená ve smlouvě a všichni kdo s ní bydlí.
Trvalý pobyt nezakládá nárok na nájem, ale je to pouze administrativ­ní úkon.

Další odpovědi
standa

Právo k nájmu bytu mají oba manželé a je jedno, který je uveden v tzv. dekretu na byt a toto právo vyplývá z příslušných ustanovení občanského zákoníku (§ 703–705 Společný nájem bytu manžely).

Občanský zákoník zná rovněž pojem „Společný nájem bytu“ (§ 700–702), kde společný nájem vzniká též dohodou mezi dosavadním nájemcem, další osobou a pronajímatelem.

Jak již bylo řečeno záznam ´trvalého bydliště´ v občanském průkazu nemá na právech nájmu k bytu žádný releventní vztah.