Myce

Kdo je polský a kdo je maďarský národní hrdina?

Pracuji na jednom projektu, ale vygooglil jsem jen, že v Maďarsku by to teoreticky mohl být Arpád a polského jsem se nedopátral… nejde mi o seznam významných lidí, ale o osobnost, která se vybaví, když se řekne název té země (jako mají např. Angličané Robina Hooda).

Odpovědi
anonym

Snad to je Michal Wołodyjowski – Polsko

Kepler

Abych pravdu řekl, moc mě to nezajímá, protože každý národ si propaguje svého hrdinu, ať už je to pravda, nebo ne. A nikdo si nezasloužil titul významného člověka, když jeho myšlenka umřela s ním.

Dismas

Že by Sobieski?

Kryšpín

Možná Ludwig Lazarus vynálezce Esperanta v novodobé historii Walesa bojovník proti komunismu

anonym

Kryšpíne, Wałęsu považují rozumní Poláci, jako my, rozumní Češí, Havla. Taky špatně obrobené ozubené kolo.