veronika36

Kdo je pokrytecká kurva?

Dobrý den, prosím vás, vysvětlili byste mi význam nadávky; pokrytecká kurva?

Nejlepší odpověď
annas

Význam podstatného jména – vulgrání výrazy podl SNČ

  1. prostitutka, event. žena střídající čato partnery, běhna
  2. nadávka, označení muže či ženy, vyjadřující silnou nesympatii
  3. zaklení
  4. jako příslovce – hodně, pořádně, zatraceně

--
pokrytec – člověk, kt. předstírá něco, v co nevěří, zpravidla, aby se dělal lepším nebo . něco získával; Znáte dílo Tartufe od Mioliéra? To byl pokrytec.
Pokrytecný – neupřímný, jedná na dvě strany, stavějící se lepším, přetvařující se

Jinak si význam „pokrytecký“ spojte s významem č. 1 a 2. podst. jména.
Člověk, který je vám nesympatický, nebo promiskuitní žena – přetvařují se, dělají se lepšími, jsou neupřímní, mohou vám lichotit, chtějí něco získat, falešní lidé…

Doplňuji:
Sice později, ale opravuji… vulgární, podle, Tartuffe od Moliéra, pokrytecký

Další odpovědi
fcoop

To opravdu svádí k různým a nejrůznějším vysvětlením..­.......
V podstatě to znamená "neupřímný,prolhaný a lehce prodejný lidský jedinec.
Na pohlaví nezáleží.

mosoj

Obojí „pěkné“. To kdybych nevěděl tak skočím ze skály.