Gestas

Kdo je podle vás nejslavnější Němec všech dob?

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že považovat Hitlera za slavného je nesprávné.

Být slavný přece znamená, být významný a zahrnovaný slávou.

Že by byl Hitler takto oslavovaný? Nejde o převrácené hodnoty, oslavovat člověka, který zplsobil smrt milionům lidí?

Je známý, ale není sláva opravdu něco jiného?.

Opakuji se, za nejvýznamnější pro lidstvo považuji vynález písma a knihtisku.

Takže pro mě je to Jan Gutenberg – bez něj by všechno trvalo moc dlouho, než by se objevilo někde jinde a dostalo k mnoho lidem.

Hlavní přínosem knihtisku bylo postupné rozšíření písemných knih a materiálů, k lidem a to přispělo k rozvoji vzdělanosti..
--

Další odpovědi
ivzez

Podle mne jich je víc:
Johannes Gensfleisch
Martin Luther

spousta hudebních skladatelů, malířů, spisovatelů …

autacek

No, je to smutné, ale asi se nám všemi dnes jako první vybaví ten, který byl vlastně původem Rakušan.

Kepler

First von Furtmustahl.

Danina65

Já bych zkusila trochu kultury. Co třeba Ludwig van Beethoven?

zjentek

No jestli budou dementi přibejvat stejným fofrem, jako se tomu děje v tomto století, tak zakrátko bude hodně slavnej Alzheimer!

marci1

Jednoho označit asi nelze. Třeba: Albert Einstein, Johaness Gutenberg, Johaness Kepler, Otto von Bismarck … 🙂

Kazatel

Karel IV.

Tw!st

Nevím proč ještě nikdo nezmínil Adolfa Hitlera, ten je asi bohužel známější než ti již zmíneni.

Mc Merkurion

… souhlasím, že nejznámějším je určitě Áda, ale jinak souhlasím s annas, že slavný je něco jiného, a podle mne nejslavnějším je Ludwig van Beethoven https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ludwig_van_Be­ethoven … von totiž ten Alzheimer, jak tvrdí zjentek nemůže bejt slavnej, protože z jeho rozšířením, zaniká taky vzpomínka na něj …

Arne1

Tw!st: Všimni si příspěvek kolegy autacka, ten ho zmínil.