daemos

Kdo je nihilista?

Odpovědi
www

Člověk, který vše odmítá, případně popírá.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Nihilis­mus

marci1

Nihilista je stoupenec nihilismu. Jedná se o naprosté neuznávání, popírání všech hodnot mravních, společenských, popírání možnosti poznání pravdy, popírání hodnot a závazných norem jednání ap.

Lumír Klimeš : Slovník cizích slov

MK44

Nihilismus je v podstatě agresivní forma pesimismu. Pro nihilistu nemá nic cenu, nic nestojí za námahu, naopak „nejlepší“ je to, co je, zničit, rozmetat, smést z povrchu zemského.

Nihilisty se v politice někdy častují soupeři, kteří se vzájemně osočují z „házení klacků pod nohy“ a popírání skvělých návrhů vlastní strany.

V úvahách různých filosofů nebo teologů mívá výraz nihilismus specifický obsah.

Odvozeno od latinského „nihil“ tj. „nic“.

Kelt

Nihil – latinsky nic. Anihilace – úplné zničení hmoty. Jestliže nihilista vše popírá, měl by popírat i sám sebe, což je spor, tak nevím.