Kdo je majitelem auta když je jen odhlášeno ???

Koupil jsem , auto ale nechal jsem ho na sebe jen odhlásit jelikož je starší a stálo by to 4000 , vidí tyto informace policie když mě zastaví jelikož jsem jednou řekl ( protože v ORV bylo jiné jméno ) že jsem ho koul před delší dobou a vyhrožovali mi 2000 pokutou na místě ??? ,

kdyby na mě nebo na předešlého majitele byla uvalena exekuce nebo bylo auto předešlým majitelem koupeno na leasing prostě kdo je v systému majitel když je jen na mě odhlášeno a na něj stále přihlášeno … Díky za postřehy …
Doplňuji:
Mapel : , ok dobrá to chápu ale kdo je tedy ještě majitelem v systému a co vidí policie ??
A kdyby na něj byla nařízená exekuce a chtěli by mi sebrat auto a já ukázal smlouvu tak mám vlastně problémy jelikož je to jen na mě odhlášené nebo by se jim vůbec neukázalo že má nějáké auto , a kdyby to bylo obráceně ???

Nejlepší odpověď
Mapel

Rozhodující je kupní smlouva. Zda je přihlášeno, odhlášeno atd se pak posuzuje jako porušení zákona, protože jste nesplnili zákonnou povinnost. Když se nic nestane, tak se nic neděje, ale v případě nějakého problému, tak se minimálně zahájí správní řízení.
Doplňuji:
Pokud původní majitel odhlásil vozidlo, tak musí uvést na koho. Ty jsi ho nepřihlásil a je tudíž na původního majitele, ale ty jsi uzavřel zákonné pojištění. Tímto je vše v klidu a můžeš dále prodat auto (toto se děje kvůli ekologické daně). Pak se koncový majitel rozhodne auto přihlásit (to je můj případ) a musí doložit všechny předcházející kupní smlouvy a auto je přihlášeno na posledního majitele i když prošlo předcházejícími dvěma majiteli. Ve velkém techničáku je zapsán pak poslední majitel. Ti předcházející porušilo zákon, ale pokud zaplatili zákonné pojištění, tak se na nic nepřijde. Pokud dojde k havárii, tak nastává problém. Také odhlašování auta z SPZ může jen majitel. Takže máš velice omezené možnosti něco s autem dělat, pokud na tebe není oficiálně přepsán. Jináč je stále tvým majetkem, protože máš kupní smlouvu, akorát jsi nesplnil zákonnou povinnost přihlásit auto na sebe.

Další odpovědi
mosoj

To jsou mně věci. Máš kupní smlouvu, původní majitel auto odhlásil na tebe, tak kdo asi může být právně majitel ?!!!! Předpisy porušuješ jedině ty, navíc nemáš povinné ručení !!!! To on určitě také zrušil. No ona si tě kancelář pojistitelů najde snáze než policie, ta nic jiného nedělá !!

Hlada

Ani okrajově nechápu smysl tohoto počínání. Pravděpodobnost, že nastane situace, kdy se na podvod příjde je vysoká a vůbec nemá smysl domýšlet jaká situace to bude. Následná pokuta ve správním řízení několikanásobně převýší domělý zisk. Jedniným správným řešením je převod dokončit.

anonym

mosoj: , proč bych neměl mít pojistku tu samozdřejmně mám to by mě policie asi jen tak nepustila , jsi ale pesimista :D …