Kelt

Kdo je kdo v takové rodině?

Vymyšlená situace, ale ne nereálná. Karel a Hana mají spolu syna Jana a dceru Petru. Jan má s Hanou Martina, Karel s Petrou Elišku. A nyní Karel je otec Petry, ale i otec Elišky, ale Petra je jeho dcera, tak je Eliška jeho dcera nebo vnučka? Martin je Janův syn, nebo bratr, porodila ho jeho matka Hana. Dá se to nějak jednoznačně vysvětlit, kdo je kdo?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
Dochy

Jedna velká zk… rodina
Jak praví již klasický vtip o rodině Jebalů 😉
http://www.vti­palek.com/pan-jebal-na-dovolene/

Další odpovědi
aliendrone

Už si nepamatuji kde jsem k tomu přišel, ale jako primární započítává ten biologicky nejpřímější/nej­kratší vztah, poté (pokud nelze rozhodnout) časově nejstarší. Nebo tak nějak. (Tohle ví právníci – podobné věci se řeší při určování případných dědických nároků)

Tudíž: Eliška je Karlova dcera, Martin je Janův syn.

Každopádně – Dochy to vystihl perfektně! ;) :D :D

autacek

Že tys někde vygooglil celou strukturu zdejší rodiny uživatelů?

Poznámka: na vícero příbuzenských vztahů pamatuje i nový občanský zákoník, kdy při dědění máte nárok na podíl z každého titulu/příbuzen­ského vtahu, do kterého zapadáte.