Drap

Kdo je kamerlego?

Doplňuji:
Omlouvám se, opravdu to mělo být kamerlengo.

Nejlepší odpověď
annas

Kamerlengo (Gradina Kamerlengo) je hrad a pevnost v Chorvatsko. Město Trogir dobyli kdysi Benátčané,proto slovo kamerlengo (italsky camerleng) odkazuje na název benátských správních úředníků (komorníků).

Dnes – kamerlengo je kardinál, který řídí v době uprázdnění papežského stolce běžné záležitosti církve a organizuje papežskou volbu.
Anglický zdroj Wikipedie.

Další odpovědi
myšpulín

Nevytratilo se Vám jedno písmenko?
Nemáte na mysli KAMERLENGO?
V případě, že ano, tak to je představitel římskokatolické církve.