annas

Kdo je dnešní jubilant? Co mají společného bonbony, asteroid a písníčkář?

V září jedenačtyřicátého roku byl zatčen gestapem, odvlečen do koncentračního tábora Mauthausen a tam surově umučen. Zbyla jen vzpomínka a krásné písničky.

„Tak, jako na louce kytička, vyrostla ta naše písnička a až se ta písnička ztratí, pak už nic nebudem mít!“.

Nejlepší odpověď
vagra

Jmenuje se po něm asteroid (37939) Hašler (1998 HA), objevený Lenkou Kotkovou.

Zdroj: Wikipedia

Další odpovědi
Mili @

Karel Hašler se narodil 31.10.1879.
Karel Hašler , hašlerky.
Ale asteroid???? To nevím…