mosoj

Kdo je chytřejší ?

Debil, idiot nebo imbecil ? A proč ?
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi. Jak jsem se ale dozvěděl dnes již žádní idioti ani debilové nejsou . Jsou poute retardovaní !!
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Men­t%C3%A1ln%C3%AD_re­tardace
Je ale zajímavé že potkávám víc debilů než retardovaných.

Nejlepší odpověď
annas

Všichni jsmou mentálně retardovaní. Pro zjištění se používá IG.
Původní rozdělení mentální retardace: idiot, imbecil a debil se dnes z důvodu velmi pejorativního významu nepoužívá.
Mentální retardace se proto rozlišuje na lehkou (IQ 50–69), střední (35–49), těžkou (IQ 20–34) a hlubokou (IQ pod 20).

Zdroj: Učebnice psychologie

Další odpovědi
Berušinka

  1. Idiocie – úroveň 2–4 letého dítěte (20 bodů v testu)
  2. Imbecilita – úroveň 8-letého dítěte
  3. Debilita – ta se dělí na lehkou a těžkou (50–90 bodů v testu)…

geoorg

Dříve se používaly tři stupně oligofrenie:
Debilita (IQ 52 až 67) – v dospělosti člověk dosahuje inteligence až desetiletého dítěte, není schopen samostatné činnosti, může však docházet do zvláštní školy.
Imbecilita (IQ 36 až 51) – lze dosáhnout inteligence asi šestiletého dítěte, je mimořádně obtížné dosáhnout alespoň základní gramotnosti, v těžších formách bývalo doporučováno zařazení do ústavní péče.
Idiocie – rozlišují se dvě stádia, prostá idiocie (IQ 20–35) a těžká idiocie (IQ pod 20). Člověk s prostou idiocií dosahuje intelektu asi dvouletého dítěte, ovšem lidé postižení těžkou idiocií nejsou zpravidla schopni mluvit ani rozumět řeči.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­ligofrenie

hanulka11

seřadil jsi to sám…
řekla bych že debil má jen lehce narušenou psychiku ale už má jen krok i idiotismu

idiot je člověk s více narušenou psychikou

imbecil je myšlením na úrovni malého dítěte

anonym

Řekl bych debil,ten má aspoň intelektuální schopnost desetiletého dítěte.

mosoj

annas: Zatím co jsem si sumíroval dodatek, tak jsi mně předběhla.

annas

Ad mosoj, jsem ráda, že Tě moje ospověď uspokojila. Stejně jako odpověď na otázku o Středozemním moři a Atlantském oceánu.