annas

Kdo je autorem výroku?

„Dějiny jsou svědky času, světlem pravdy, živou pamětí, učitelkou života a poslem minulosti“.

Mají tato slova platnost i dnes? Poučili jsme se z historie?

Nejlepší odpověď
hanulka11

napsal kdysi dávno Marcus Tullius Cicero. My jsme si z této mnohoznačné věty vypreparovali citát o tom, že „Historie je učitelkou života“.

Zdroj: http://oktabec­.blog.idnes.cz/c/150259­/Ucitelka-zivota.html

Další odpovědi
vagra

Historia magistra vitae-/„Historie,je učitelka života“/
Výrok pronesl M. T. Cicero a já bych jej parafrázoval- „Chybami se člověk učí.“
Nezdá se mi,že by se lidé z hitorie poučili.
Stále některé chyby opakujeme.

Zdroj: V.E.- upraveno