Kdo je autorem tohoto výroku a je pravdivý?

Lidstvo musí skončit s válkami, nebo války skoncují s lidstvem!

Nejlepší odpověď
annas

"Lidstvo musí skoncovat s válkami, nebo války skoncují s lidstvem… V konečné analýze nás jako nejzákladnější pouto spojuje skutečnost, že všichni žijeme na jedné planetě.“ – John F. Kennedy

Tato slova J. F. K. vyslovil v souvislosti s vývojem na Kubě v 60. letec v době tzv. karibské krize.

„Je třeba, abychom si dobře rozuměli. Ke změnám v sociálním zřízení může docházet, ale pouze v důsledku svobodně vyjádřené vůle lidu. Vy se domníváte, že když se komunistická menšina zmocní moci, je to historická nezbytnost, my však v tom spatřujeme násilí, a to může vést ke konfliktu mezi námi…“ (v dialogu s Chruščovem ve Vídni, 3.6.1961)"

http://www.kom­pas.estranky.cz/clan­ky/historicke-okenko/john-fitzgerald-kennedy-zdenek-hubner.html

Ano. Je pravda, že statistky války jsou neúoprosné. Jakmile se začne bojovat, jde o lidské životy, ale i ztrátu kulturní bohatství, zničení toho, co lidstvo vybudovalo. Zvláště nebezpečí exploze třeba atomovíé bomby, která zničí opravdu vše, zanechá spoušť – skutečná apokalypsa.

„Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny“ – Albert Einstein

Pokud by lidstvo přežilo … Např. Kartágo po třetí válce už nikdo nenašel

Další odpovědi
fcoop

To je stejně hluboká pravda,jako :„Nebude-li pršet,nezmoknem“.

anonym

www.google.cz

http://cs.wiki­quote.org/wiki/V%C3%A1lka

0,001s
Doplňuji:
Tedy John F. Kennedy.

ReHu

Tyhle diskuse jsou zábavnější, než TV program 🙂 🙂 🙂

briketka10

no na dvacetiletýho dobrý :)

anonym

Matesax, nebýt googlu a wiki, tak jste v prde**. 2,00 s

gagaga

stejne se mi zda, ze ma nejakej pomalej internet :p

  • iv-

Pepa25

Nechápu otázky na odpovědi, které znáte …

anonym

I učitel ve škole se ptá na to, co sám ví!

gagaga

ten se mozna pta, ze sam nevi :))
ale dela, ze vi
:)

  • iv-

Emefej

Inu, každý bodík se hodí.