annas

Kdo je autorem nedokončené desáté symfonie, do níž se můžete zaposlouchat ve filmu Vratné lahve?

Všimli jste si, že Svěrákové vkládají do svých filmů vážnou hudbu? Obecná škola – Dvořákovo Largo, Kolja – Smetanův Tábor.

Oslovuje vás vážná hudba?

Nejlepší odpověď
vagra

Film jsem neviděl,ale mohlo by jít o
Adagio z nedokončené symfonie č. 10 Fis-dur-Gustava Mahlera,/ hudební skladatel a dirigent
Narozen 7. 7. 1860 v Kalištích u Humpolce, Zemřel 18. 5. 1911 ve Vídni./
Ano,někdy poslouchám,ale nejsem znalec,takže pouze hádám.

Zdroj: V.E.

Další odpovědi
quentos

Ano, ale jen něco. Miluji sopranistky – Saru Brightman, Loreenu McKennitt, Dagmar Peckovou…

Tzv. Beethovenovu Desátou symfonii napsal Johannes Brahms, původně se jmenuje První symfonie, ale občas se jí přezdívá Beethovenova Desátá podle podobnosti s Beethovenovou Devátou symfonií. Srv. zdroj. Ale asi nemáte na mysli toto; ve „Vratných lahvích“ jsem si tohoto detailu nevšiml.

Zdroj: en.wikipedia.or­g/wiki/Sympho­ny_No._10_(Be­ethoven)