annas

Kdo je autorem hitu 60. let „Babičko, nauč mě charleston“? Nevíte, kdo ji zpíval?

Skladatel se narodil 19. 12. xxxx a je pokládán za klasika tzv. budovatelské písně. Je zapsán i ve filmovém nebi.

Vzpomenete si na filmy, v nichž se objevuje jeho hudba?

Nejlepší odpověď
anonym

Já si Editu Štaubertovou vybavuji při zpěvu té písně,ale kdo ji složil a v jakém filmu to si nepamatuji.

Další odpovědi
anonym

Autorem je Ludvík Podéšť, pseudonym Ludvík Binovský.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Lud­vík_Binovský

hanulka11

Se stejným názvem byl i film Babičko,nauč mě charleston.

Byl to velký hit našeho mládí, moc se mi líbil, měl pěkný rytmus.

vagra

Ludvík Podéšť /19. prosince 1921/-jeho písnička „Babičko, nauč mě charleston“ se objevila ve filmu Valčík pro milion.
Známe ji v podání Edity Štaubertové.
Jeho hudbu můžeme slyšet také např.ve filmech- Tři chlapi v chalupě,Florenc 13.30,Zítra se bude tančit všude,Florián a ve mnoha dalších.

Zdroj: vybráno z-http://www.ki­nobox.cz/cfn/o­soba/32303-ludvik-podest