scratcher92

Kdo je autorem hesla „V jednotě je síla“?

Nejlepší odpověď
annas

Zjišťovala jsem v knize Moudrost starých věků – Lexikon latnských výroků, přísloví a rčení od kolektivu autorů, ale slova jsu citovaná bez autora, jen s poznámkou: .Bylo to heslo ve státním znaku Jihoafrické republiky.

V jednotě je síla = Ex unitate vires – autor není známý.

Autora latinských slov jsem nenašla.
Doplňuji:
To, že je slova někdo použil nejen u nás, je jiná skutečnost.

Např. Prokop Holý, P. R. Štefánik atd. Užívá se i v oblasti psychologie, různých společenstvích atd.

více diskuse

Další odpovědi
marci1

Je to latinské rčení : "Ex unitate vires – „V jednotě je síla“. 🙂

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/La­tinsk%C3%A1_r%C­4%8Den%C3%AD_E

ahold

U nás byl propagátorem tohoto hesla Svatopluk (vládce Moravy).
POVĚST O TŘECH PRUTECH SVATOPLUKOVÝCH. 🙂

Xantyp

Tohle tvrdil Ferda Mravenec, ale nevím odkud to vzal on