mosoj

Kdo je autor tohoto dětského říkadla ?

http://rysava­.websnadno.cz/prvou­ka_1.roc/byl_je­den_domecek.htm

Nejlepší odpověď
annas

Je to ukazovací říkadlo, které má lidový původ, vzniklo v ústní lidové slovesnosti. Autor je neznámý.

Ale zachytil je K. J. Erben v knize Prostonárodní české písně a říkadla. Snažil se dosáhnout původní autentické podoby lidové tvorby. .

Další odpovědi
zjentek

to je to „říkadlo“, které se tady nesmí říkat? Přitom je to skvělé pro pochopení pomíjivosti života, což se týká i toho, kdo ti to zde cíleně odstraňuje ..autora díla jistě znáš ..a na otázku „proč“ jsme krátcí ..ale můžeš jim to vrátit, jako ve snímku: mlčenlivej bob vrací úder ,)

marci1

Myslím, že K.J.Erben.

mosoj

marci1 – správně ! Jenom nevím čím porušuje zdejší kodex, když se ho učí děti na základní škole !

anonym

tobě taky někdo smazal neškodnou odpověď? Vítej v klubu!
Vaše odpověď:

Normální holky si myslí to samé. O vás, klucí!

byla smazána administrátorem z důvodu: Ostatní.
Otázky a odpovědi, které nejsou v souladu s kodexem serveru, nebo neodpovídají zaměření serveru mohou být administrátorem smazány.

Odpovědi.cz

briketka10

tak to tady chodí..mažou se neškodný
odpovědi a hloupý tu zůstávají :(

anonym

ona ta moje odpověď sice byla neškodná, ale líbila se mnoha ostatním, takže jí bodovali a to asi někomu vadí!
Ach jo, asi si budu notovat: Kdyby ty bodíky nebyly, tak bych už měla tři vily…
Tady je to hlavně o ztrátě času…

anonym

Vaše odpověď:

Normální holky si myslí to samé. O vás, klucí!

byla smazána administrátorem z důvodu: Ostatní.
Otázky a odpovědi, které nejsou v souladu s kodexem serveru, nebo neodpovídají zaměření serveru mohou být administrátorem smazány.

Odpovědi.czVepište odpověď…

briketka10

mě to taky přišlo heleďte :

Vaše odpověď:

já si normální připadám ty né ??

byla smazána administrátorem z důvodu: Ostatní.
Otázky a odpovědi, které nejsou v souladu s kodexem serveru, nebo neodpovídají zaměření serveru mohou být administrátorem smazány.

Odpovědi.cz

mosoj

No jo , je otázka kdo je normální !!!

anonym

no právě…

anonym

…a mimochodem, mně někdo nechal smazat básničku od Miroslava Horníčka, která byla prezentována v pořadu na ČT1.
Tady se někdo brzy tím Šalamounovým h…m za chvíli udusí! 🙂

annas

Ad Bohemica, není smazaná. Hned jsem se dívala, zda zmizelo i moje vysvětlení. Zřejmě jsi nahlédla do jiné diskuze.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-to-znamena-kdyz-nekomu-nekdo-rekne-ze-je-koste#discussion

anonym

annas, bohužel jsem se nespletla. Moje odpověď byla ta básnička i s odkazem, ale někdo jí smazal, tak jsem ji později dala do zmíněné diskuze…

annas

Promiň. Já si básničku uvědomuji jen v diskuzi.
Někdo neznal význam slova, takže je považoval za vulgární …:-))

mosoj

A ta Kačka bláto tlačká .............
Prostě „konec světa“ !

annas

…a to kuře krákoře, běhá po dvoře … jak dlouho trvalo. než si je vysloužil … co by si dnes vysloužil? 🙂

gagaga

ja znam jenom : kdyz jsem husy pasala …
( vlastne ani to ne, protoze nevim, jak je to dal ) :(

  • iv-

anonym

…zimou jsem se třásala!
Tady se mněkdo tím Šalamounovým ho.em brzy udusí! 🙂

briketka10

:DD