Kajoch

Kdo jde první a kdo poslední?

V našem městském rybníku se úžasně rozmnožila labutí rodinka o osm kousků mláďat.Často se přemisťují do nedalekého potoka a nebo parkové laguny.Pochodují za sebou jako vojáci.Kdo se trochu přiblíží je varován syčením,zřejmě sam­ce.

Nejlepší odpověď
Kepler

Labutě žijí v párech a buď se střídavě stará samice, nebo samec, podobně jako u tučňáků. Takže dospělý jedinec je předvojem mládeže. Když to vpředu syčí, je to bezpečně samice, samec jde rovnou na věc.:-) Možná kecám 🙂