zjentek

Kdo jako prvý přišel na to, že zrovna kočce se při pádu z výšky nic nestane?

Nejlepší odpověď
annas

Dělaly se pokusy.

Ale stane se. – odpověď Terylle v odkazu
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jakto-ze-kocka-dopadne-vzdy-na-nohy

„Jistá výška (cca 7. patro) je pro kočku kritická, protože se na pád nestihne dobře připravit a navíc letí rychle – takže pokud padá z téhle výšky, často se zabije. Při pádu z výšky menší nenabere takovou rychlost a při pádu z větší se přetočí a připraví na dopad.“

Více podrobností v odkazu
https://www.sci­enceworld.cz/vi­dea/Pad-kocky-jake-patro-je-kriticke-4769/

Další odpovědi
anonym

Vlastní zkušenost. Když na zahradě vidíte kočku (i kotě) padat nebo skákat ze stromů, ze stolu a podobně. Mnohdy jsem viděl kočku skočit z výšky, ze které by si pes zlomil nohu. (při nejmenším)

Kepler

No, neplatí to absolutně, ale odpozorováno to už bylo generacemi. Je to savec s nejdokonalajším pohybovým SW. Schválně vyhoď sousedovic kocúra aspoň do 5 m a uvidíš.