Kdo financoval ty velkolepé stavby jako je Karlštejn, chrám sv. Víta, Pražský Hrad … ?!

Nejlepší odpověď
arygnoc

ako všetky megastavby – ľud zo svojich daní (bez ohľadi na to, či sa nazývali desiatky, dane, odvody, …)
občas sa našiel nejaký blázon, ktorá to zasponzoroval aspoň čiastočne zo svojho.

no a cirkev stavala z nakradnutého, vybičovaného.
dnes to je inak, povydiera pár veriacich a tí stavbu zbytočného kostola zaplatia.

Další odpovědi
Questman

Karlštejn král Karel IV.
Pražský Hrad státní pokladnice
Chrám sv. Víta církev

Alespoň pokud vím :)

Mc Merkurion

jen opravím Questmana,i sv.Víta financoval panovník (bylo jich víc),ona církev nedala korunu na nic (teda zlaťák)

Andre5000

Je to stejné jako dnes, financovali to daňový poplatníci ze svých daní. Ve středověku jsem jim tak neříkalo, ale platili to prostě občané ze svých daní. Přesně jak píše „arygnoc“.