misadole

Kdo dobyl Cařihrad?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Mehmed II. Fatih (Dobyvatel), (30. března 1432 – 3. května 1481) byl turecký sultán z dynastie Osmanů, vládl v letech 1451–1481.
V dubnu roku 1453 oblehlo vojsko Mehmeda II. o síle 150 000 mužů a 145 lodí Konstantinopol[1]. Byzantský císař Konstantin XI. Dragases mohl na obranu města postavit pouze 12 000 mužů a 26 lodí[1]. Obléhání trvalo necelé dva měsíce, 29. května 1453 bylo město dobyto a tři dny pleněno. Tím definitivně zanikla byzantská říše a Konstantinopol přejmenovaná na Istanbul se stala centrem nové osmanské říše.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Meh­med_II.

Další odpovědi
Alesh

Je problém dát to do Googlu?

P.S. Dnešní Istanbul = město v Turecku

casey

Osmanské obléhání Cařihradu roku 1453. Je to tak?